Whatsapp Masaüstü Ortama Geldi!

Facebook’un bünyesinde barınan Whatsapp uygulamasını bildiğiniz gibi masaüstünde tarayıcı ile kullanmak mümkündü. Whatsapp yeni bir güncelleme ile kendisini artık masaüstü bir ortama taşıdı. Yayınlanan Whatsapp masaüstü uygulaması Windows ve Mac OS işletim sistemlerinde çalışıyor. Whatsapp masaüstü uygulaması  Windows 7 ve Windows XP sürümünde ve  Mac Os’un 10.9 altındaki sürümlerde çalışmayacak. Windows’da kullanmak için bilgisayar işletim sistemi sürümünüzün 8 ve yukarısı olması gerekiyor.

whatsapp, whatsapp masaüstü, whatsapp bilgisayara indir, whatsapp indir

Whatsapp’ın  yeni bilgisayar uygulaması ile yaptığı açıklamada uygulamanın sadece telefonda kullanılmaması ve evde, iş yerlerinde yani her yerde sürekli olarak iletişim halinde kalınması düşünülerek piyasaya sürüldüğü söyleniyor. Uygulama, web ortamındaki ve telefon ortamındaki her şey ile aynıdır ve aynı işlemleri sağlıyor. Masaüstü uygulamasında bir çok kolaylık ve kısayol bulunuyor. Örneğin;  anlık masaüstü bildirimleri , klavye kısayol tuşları ve bir çok farklı özellik…

Uygulamayı Windows 8+ ve Mac OS 10.9 üzeri  işletim sisteminize indirmek için https://www.whatsapp.com/download linkini tıklayın ve whatsapp’ın sitesine giderek indirin. Uygulamayı açmak için aynı web ortamındaki olduğu gibi QR kodunuzu okutmanız gerekiyor ve masaüstündeki uygulamanın çalışması için telefonunuzun interneti de açık olması gerekiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*